Skuteczne pranie tapicerki na Śląsku

Czyste i pachnące meble? Wnętrze samochodu jak nowe? Skorzystaj z skutecznego usuwania plam z mebli i czyszczenia tapicerki meblowej na Śląsku!

Konkurencyjna jakość usług tylko u Czysty Andrzej pranie tapicerki Zabrze, Gliwice, Bytom.

Czyszczenie wnętrza auta – jak to zrobić
szybko i skutecznie?

autodetailing śląsk
autodetailing śląsk

Od czego zacząć sprzątanie samochodu?

Wiele osób podczas sprzątania swojego auta ogranicza się do odkurzenia i umyciu kokpitu. Jest to zdecydowanie za mało, zwłaszcza  w sytuacji gdy samochód nie jest sprzątany regularnie. Aby uzyskać zadowalające efekty, czyszczenie wnętrza samochodu powinno obejmować kilka rodzajów prac.

 

Zaczynając swoją pracę, upewnij się, że wszystko z samochodu zostało wyciągnięte. Przygotuj pojemnik lub reklamówkę, wrzuć do niej wszystkie drobne elementy, ozdoby i akcesoria. Ułatwisz sobie tym pracę i zaoszczędzisz trochę czasu. Wyciągnij wszystkie dywaniki i przygotuj odkurzacz.

 

Mając tak przygotowane auto, możemy rozpocząć czyszczenie wnętrza samochodu. Zacznij od dokładnego odkurzenia aby usunąć piach, resztki liści i inne zabrudzenia. Skup się na miejscach pod dywanikami i na zakamarach które otaczają fotele samochodowe. Odkurzaczem możesz również delikatnie odkurzyć kieszenie drzwi i uchwyty na kubki.

Jak umyć kokpit i szyby w środku samochodu?

Sprzątając wnętrze auta, pamiętaj o dokładnym umyciu elementów plastikowych. Zwróć uwagę na te które najczęściej dotykasz. Nie zapomnij o gałce od zmiany biegów, o kierunkowskazach, drzwiach i kierownicy. Warto przetrzeć je środkiem do dezynfekcji. Następnie użyj preparatu nabłyszczającego aby nadać świeży zapach i zabezpieczyć wszystkie wcześniej umyte elementy.

 

Mycie wnętrza samochodu powinno obejmować dokładne wyczyszczenie szyb od środka. Bardzo często są one zakurzone i pojawiają się na nich smugi, które znacząco pogorszają widoczność. Zwróć uwagę na szybę przednią, nie dopuść do pozostawienia smug. Odpowiednio wyczyszczona szyba rewelacyjnie ułatwia jazdę między innymi po zmroku.

 

Jeśli masz taką możliwość, użyj myjki parowej. Dzięki niej mycie szyb będzie proste i przyjemne. Nie używaj detergentów, a po umyciu parą pozostałość zetrzyj ściereczką z mikrofibry. Innym sposobem skorzystanie ze środków do mycia szyb i wytarcie ich ręcznie.

Czyszczenie wnętrza samochodu

Sprzątanie wnętrza samochodu – co dalej?

To, o czym mało kto pamięta, to fakt, że odkurzanie wykładziny powinno być etapem pierwszym jak i ostatnim podczas czyszczenia wnętrza auta. Jeśli najpierw zabierzemy się za sprzątanie wnętrza myjąc kokpit i szyby to wszystko co znajduje się na wykładzinie może po chwili znaleźć się na kokpicie. Jeżeli sprzątanie rozpoczniemy od odkurzania, a zakończymy na myciu pozostałych elementów to kurz z kokpitu lub piach z naszych butów znów przypadkiem może się nanieść.

 

Gdy samochód będzie już gotowy, odkurz go na sam koniec. Dzięki temu upewnisz się, że nie ominąłeś żadnej szczeliny, usuniesz dodatkowe zabrudzenia i przede wszystkim rozbijesz sobie pracę samym odkurzaczem. Gdy samochód nie był sprzątany, odkurzanie może sięgnąć do kilku godzin co może doprowadzić do zniechęcenia. Puść muzykę, przygotuj ulubione preparaty i działaj!

 

Masz plamy na tapicerce samochodowej? Sprawdź sprawdzone sposoby na czyszczenie tapicerki.

Sprzątanie samochodu w Bytomiu i okolicach!
Dojazd do klienta GRATIS *

Plamy na kanapie? Przykry zapach materaca?
Pozwól, że Ci pomogę

Wyróżniam się dokładnym podejściem do sprawy. Doświadczenie i wiedza pozwala mi na odpowiednie dobranie specjalistycznej chemii dzięki której skutecznie usuwam plamy pozostawiając świeży zapach, bez zacieków i przebarwień.

 

Dojazd do klienta GRATIS przy realizacji usługi od 150zł.

 

Zostaw swój numer, a ja oddzwonię do Ciebie z informacją o najbliższym możliwym terminie. Wolisz wiadomość SMS? Zaznacz tę opcję w poniższym formularzu.

Poznaj sposoby na wyczyszczenie kanapy lub jak usunąć zapach z mebli

Jeżeli w ciągu doby na sen przeznaczamy średnio 7 godzin, to czy wiesz że w ciągu roku przesypiamy ponad 2500 godzin? Materac w tym czasie ulega zabrudzeniom co jest naturalne. Warto więc pamiętać o regularnym czyszczeniu. Pozwoli nam to nie tylko poprawić komfort snu, ale także znacznie przedłużyć jego żywotność. Chcesz dowiedzieć się jak najlepiej wyczyścić materac?

Poznaj domowe sposoby czyszczenie samochodu i prania tapicerki mebli

Jeżeli w ciągu doby na sen przeznaczamy średnio 7 godzin, to czy wiesz że w ciągu roku przesypiamy ponad 2500 godzin? Materac w tym czasie ulega zabrudzeniom co jest naturalne. Warto więc pamiętać o regularnym czyszczeniu. Pozwoli nam to nie tylko poprawić komfort snu, ale także znacznie przedłużyć jego żywotność. Chcesz dowiedzieć się jak najlepiej wyczyścić materac?

Przygotowanie samochodu do sprzedaży Zabrze

Sprawdź w ofercie Czystego Andrzeja 🧽 usługi przygotowania auta do sprzedaży! Twój samochód odzyska świeżość i blask co podniesie jego wartość i szybciej znajdzie nowego właściciela. Odkupiłeś samochód? 🚗 Przyjedź i odśwież go dla siebie abyś mógł się cieszyć czystym wnętrzem na dłużej. Zyskaj czas i pieniądze. Umów się na wizytę!