Skuteczne pranie tapicerki na Śląsku

Czyste i pachnące meble? Wnętrze samochodu jak nowe? Skorzystaj z skutecznego usuwania plam z mebli i czyszczenia tapicerki meblowej na Śląsku!

Konkurencyjna jakość usług tylko u Czysty Andrzej pranie tapicerki Zabrze, Gliwice, Bytom.

Jak usunąć zapach moczu z łóżka lub kanapy?
Poznaj domowe sposoby

jak usunąć plamy z mebli
jak usunąć plamy z mebli

Jak usunąć mocz z tapicerki? Sprawdzone sposoby domowe

Na początek sprawdź produkty które są w większości naszych domach. Są to często produkty naturalne i łatwo dostępne w każdym sklepie. Jeżeli te metody zawiodą, dopiero wtedy po specjalistyczną chemię. Jak powinno przebiegać usuwanie zapachu moczu oraz plam przy pomocy domowych produktów? Aby usunąć przykry zapach moczu, należy zlokalizować jego źródła szukając m.in. żółtych plam lub charakterystycznego, silnego zapachu.

 

W sytuacji gdy mamy do czynienia z moczem, nie należy dopuścić do wysuszenia i wywietrzenia zabrudzonej tapicerki. Nic się złego nie stanie natomiast na pewno nie usunie przykrej woni  moczu ponieważ jest wyczuwalna przez bardzo długi czas, a niewyczyszczony mebel bądź materac stanie się siedliskiem bakterii. To właśnie one jednak odpowiadają za intensywny i trwały zapach amoniaku. Jak usunąć przykry zapach moczu z dywanu?

Znalazłeś plamę na kanapie i chcesz się jej jak najszybciej poznać? Skup się na temperaturze wody której do tego zabiegu użyjesz. wodę. Musi być zimna, to bardzo ważne. Wykorzystanie cieplej  może przyspieszyć gromadzenie się i namnażanie bakterii.

Jak usunąć zapach moczu z materaca? Działaj szybko!

Znasz już najważniejsze zasady podczas wybawiania zapachu moczu z tapicerki meblowej. Teraz załóż rękawiczki i sięgnąć po jedną z gąbek które posiadasz w zapasie. W pierwszej kolejności przygotuj mieszankę z wody i sody tak, aby była odpowiednio gęsta. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych zacieków. Taki roztwór zostaw na około pół godziny po czym zbierz sodę oczyszczoną delikatnie ścierką. Jeżeli efekt nie jest zadowalający, powtórz proces od początku.

 

Kolejnym etapem, po skorzystaniu z pomocy sody oczyszczonej z wodą, jest zasypanie plamy mąką kukurydzianą. Produkt ten posiada właściwości pochłaniające dzięki czemu mąka kukurydziana  ma duże szanse na dobre rozprawić się z nieprzyjemnym zapachem. Tak rozsypaną mąkę kukurydzianą zostaw na kilka godzin lub na całą noc. Oczyść miejsce dokładnie odkurzaczem i sprawdź czy efekt jest wystarczający.

 

Jeżeli masz w domu kociego przyjaciela to usuwanie zapachu moczu z materaca nie będzie dużym problemem. Odpowiednią ilość żwirku, którego używasz do kuwety, rozsypać nawet na plamie odczekaj kilka godzin. Granulat ma właściwości pochłaniające wilgoć oraz neutralizujące zapach więc plama od moczu może być wilgotna lub sucha. Tak, jak w przypadku mąki kukurydzianej, po upływie odpowiedniego odstępu czasu żwirek można odkurzyć.

 

Ostatnim sposobem na to, jak wyprać kanapę z jest wykorzystanie olejków eterycznych.

 

Jednym z lepszych wyborów jest olejek eukaliptusowy, lawendowy lub cynamonowy. Posiadają właściwości odkażające, co w wypadku plam z moczu sprawdza się doskonale niwelując przykry zapach mebli. Nałożenie olejków bezpośrednio na materac lub kanapę może doprowadzić do pojawienia się plam. Aby temu zapobiec, połącz wybrany olejek eteryczny z sodą oczyszczoną i użyj mieszanki tak samo, jak w przypadku roztworu sody z wodą.

 

jak usunąć psi mocz z dywanu

Jak wyczyścić dywan z moczu? To prosta i szybka operacja!

Nieprzyjemny zapach moczu wcale nie musi być trudny do usunięcia. Warto natomiast działać szybko i ostrożnie. Dzięki temu unikniemy dodatkowych plan i przede wszystkim nie pozwolimy bakteriom się rozmnożyć. Powyższe zasady odpowiadają zarówno na pytanie, jak usunąć zapach moczu z kanapy oraz, jak usunąć zapach moczu kota.

Te same metody zadziałają na oba rodzaje wydzieliny bez żadnej różnicy. Pamiętaj o chłodnej wodzie i sodzie oczyszczonej. Pomocne będą olejki eteryczne i mąka kukurydziana, a poza tym kupne środki czyszczące i neutralizujące. Na koniec zawsze możesz wywietrzyć materac, jednak nie może być to jedyne działanie jakie podejmiesz. Jeżeli efekty po powyższych procedurach nie są zadowalające, skorzystaj z usługi prania tapicerki meblowej i materaca.

Usuwanie plam w Zabrzu, Gliwicach i okolicach!
Dojazd do klienta GRATIS *

Plamy na kanapie? Przykry zapach materaca?
Pozwól, że Ci pomogę

Wyróżniam się dokładnym podejściem do sprawy. Doświadczenie i wiedza pozwala mi na odpowiednie dobranie specjalistycznej chemii dzięki której skutecznie usuwam plamy pozostawiając świeży zapach, bez zacieków i przebarwień.

 

Dojazd do klienta GRATIS przy realizacji usługi od 150zł.

 

Zostaw swój numer, a ja oddzwonię do Ciebie z informacją o najbliższym możliwym terminie. Wolisz wiadomość SMS? Zaznacz tę opcję w poniższym formularzu.

Poznaj domowe sposoby czyszczenie samochodu i prania tapicerki mebli

Jeżeli w ciągu doby na sen przeznaczamy średnio 7 godzin, to czy wiesz że w ciągu roku przesypiamy ponad 2500 godzin? Materac w tym czasie ulega zabrudzeniom co jest naturalne. Warto więc pamiętać o regularnym czyszczeniu. Pozwoli nam to nie tylko poprawić komfort snu, ale także znacznie przedłużyć jego żywotność. Chcesz dowiedzieć się jak najlepiej wyczyścić materac?

Przygotowanie samochodu do sprzedaży Zabrze

Sprawdź w ofercie Czystego Andrzeja 🧽 usługi przygotowania auta do sprzedaży! Twój samochód odzyska świeżość i blask co podniesie jego wartość i szybciej znajdzie nowego właściciela. Odkupiłeś samochód? 🚗 Przyjedź i odśwież go dla siebie abyś mógł się cieszyć czystym wnętrzem na dłużej. Zyskaj czas i pieniądze. Umów się na wizytę!